המשפיעים בפלילים: עורכי הדין המסייעים לנפגעי עבירה

 
עודכן 14:42 04/02/2014

ההתמודדות עם פגיעה אישית יכולה להיות טראומטית, אבל ישנם עורכי דין המתעלים בטיפול במקרים הקשים הללו. כתבי דסק הפלילים של חדשות10 בחרו את הבולטים מביניהם

 
 
 
 
 

עו"ד רוני סדובניק

עו"ד רוני אלוני סדובניק
עו"ד רוני אלוני סדובניק צילום: יח"צ

עורכת הדין רוני אלוני סדובניק היא ללא ספק לוחמת מובהקת למען זכויות נפגעי העבירה בישראל. מלווה ומסייעת לעשרות קורבנות מין ואלימות- בהם הנאנסת מגן העיר ובן זוגה, הילדה בת ה-12.5 שעברה אונס על ידי נערים אחרים, ועוד מקרים רבים אחרים.

 

ערב הגשת כתבי האישום בפרשת האונס של הילדה, סיפרה עו"ד אלוני סדובניק על העלייה המדאיגה במספר המקרים בשנים האחרונות: "אנו חשופים בעשור האחרון לתופעה לפיהן קבוצות נערים נהנות מכוח השררה שבפעולה קבוצתית, לצורך ניצולן המיני של ילדות, מוחלשות חברתית או תודעתית בדרך כלל. כאשר ילדה מחפשת חום, ידידות ואהבת אמת, אין לנצל זאת לצורך קבלת שירותי מין - ומי שעושה זאת, הוא עבריין, גם אם הוא קטין".

 
עו"ד הדס גבריאל-זני
עו"ד הדס גבריאל-זני צילום: יח"צ

עו"ד הדס גבריאל זני מהמרכז לסיוע משפטי במשרד המשפטים

 

גבריאל-זני היא האחראית הארצית מטעם המשרד לליווי וסיוע משפטי למשפחת נפגעי עבירות המתה. במסגרת תכנית הסיוע המשותפת למשרד הרווחה ומשרד המשפטים, המרכז מלווה משפטית ומנפשית משפחות רבות שיקיריהן נפלו קורבן לעבירות שכאלו.

 
עו"ד דנה פוגץ
עו"ד דנה פוגץ צילום: יח"צ

ד"ר דנה פוגץ, מרכז נגה

 

ד"ר פוגץ עומדת בראש אחת הקליניקות החשובות בישראל, הפועלת מטעם מכללת קרית אונו. המרכז ייצג בשנים האחרונות את משפחת קארפ, שיקירה אריק נרצח בטיילת של תל ברוך בתל אביב, את הצעירה שנדרה בשדרות חן, ואת בני משפחת מעוז מירושלים, שם הבן רצח את ההורים.

 

עו"ד דסי פורר גפני

עו"ד הדס פורר גפני
עו"ד הדס פורר גפני צילום: יח"צ

התלבטנו מאוד אם מקומה של דסי פורר צריך להיות כאן, מפני שתפקידה הוא לא לייצג נפגעי עבירה, אלא לעמוד בראש מערך התביעה בבתי המשפט מטעם פרקליטות מחוז תל אביב. אבל לא יכולנו שלא להתרגש - כן, להתרגש - מהליווי הצמוד שהעניקה לצעירה שנדקרה באכזריות בשדרות חן בת"א. למרות שתפקידה היה רק לייצג את המדינה במשפט, פורר גילתה רגישות יוצאת דופן לקורבן, ליוותה אותה הרבה מעבר ל"שעות העבודה", וסייעה למשפחה להמשיך הלאה.

 

על כך, ובאופן יוצא דופן, החלטנו שאין ראויה ממנה להיכלל בקטגוריית "מייצגי נפגעות העבירה". יש לציין כי גם החוקרת רונה פינגלאי מורד, שחקרה את המקרה, המשיכה באופן יוצא דופן לתמוך בצעירה ובבני המשפחה, למרות שתפקידה הסתיים בשלב הגשת כתב האישום.

 

עו"ד אורית חיון

 

מעורכות הדין הבולטות בסנגוריה הציבורית, שמובילה תיקים מורכבים מאוד. מייצגת בעיקר בתיקי פשע חמור:
הרצח בבר נוער, רצח הבנות של מיכל אלוני, ליאור מנשה ופרשת הפיצוץ בטיב טעם, תיק הסחיטה של צ'רלי אבוטבול, תיק הפייסבוק שידול לרצח עדי אדטו, תיק הרצח במועדון הטרמינל, ותיק הרצח של הנער אורגיל מועטי.

 

 
עו"ד אורית חיון
עו"ד אורית חיון צילום : יח"צ
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.