פרופ' דן שכטמן: מעוניין להתמודד לנשיאות

 
עודכן 21:14 17/01/2014

מועמד חדש ומפתיע להחליף את פרס: בראיון לערוץ 1, הכריז זוכה פרס נובל בכימיה על כוונתו להתמודד במירוץ הקרוב לנשיאות. "אם אבחר, אתערב בעיקר בענייני פנים. אני יכול להיטיב עם אזרחי ישראל", אמר שכטמן

 
 
 
 
 

מהמעבדה אל כס הנשיאות? זוכה פרס נובל בכימיה בעבר, פרופ' דן שכטמן, הודיע על רצונו להתמודד במירוץ הקרוב לנשיאות מדינת ישראל. שכטמן אמר את הדברים בראיון לעיתונאית איילה חסון, ששודר הערב (שישי) בתכנית "יומן" בערוץ 1.

 

 
פרופ' דן שכטמן. "אחפש לאחד את העם"
פרופ' דן שכטמן. "אחפש לאחד את העם" צילום : הטכניון
 

"אני רואה את עצמי מועמד לנשיאות", הכריז שכטמן. "אני חושב שאוכל לשנות דברים לטובה. גם עכשיו אני עושה את זה, בהמון תחומים, ובעיקר בשדה החינוך, ההשכלה הגבוהה והיזמות הטכנולוגית. אני חושב שמעמדה של נשיא, אוכל לעשות הרבה יותר".


שכטמן, המוערך מאוד בקרב הקהילה המדעית בישראל, נשאל מהיכן הגיעה ההחלטה המפתיעה והשיב: "אני רוצה להיטיב עם אזרחי ישראל, ויש הרבה מה לעשות כדי להיטיב איתם. אני ציוני. אני רוצה לייצר דור של אנשים שהם אנשים חברותיים, רואים את צרכי הזולת. שמתייחסים ומתנהגים בהתאם לצרכים של הזולת".

 

"בעמדה של נשיא, ובמיוחד אם אתה אהוד בקרב העם, מקשיבים לך", הסביר זוכה פרס נובל. הוא הצהיר כי אם ייבחר, יהיה מעורב בעיקר בענייני הפנים, "ופחות בפוליטיקה ובמדיניות. הנשיא צריך לחפש את המאחד בעם, ולא את המפלג. ברגע שאתה מזוהה עם צד אחד של המפה הפוליטית, זה כבר לא נשיא של כולם".


על הנשיא הנוכחי, שמעון פרס, שנמצא בשלהי תפקידו, אמר שכטמן: "אני מעריך אותו מאוד. הוא רכש עמדה אדירה ברחבי העולם, ואני חושב שהוא אדם חכם. אני לא צריך להוית העתק שלו, או של מישהו אחר. אני זה אני".

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.