השיר על ידידו של שרון: צפו בשרית חדד שרה את "אנחנו שנינו מאותו הכפר"

 
עודכן 11:42 13/01/2014

הזמרת ביצעה בטקס האשכבה שנערך בכנסת את השיר שכתבה נעמי שמר ב-1967, על ידידות מיוחדת בין שני נערים – זאב עמית ויוסף רגב – שהיו פקודיו של אריאל שרון ביחידה 101. שש שנים לאחר כתיבתו של השיר, נהרג עמית ז"ל במלחמת יום הכיפורים

 
 
 
 
 

(3:53 דקות)

הזמרת שרית חדד שרה היום בטקס האשכבה של אריאל שרון את השיר "אנחנו שנינו באותו הכפר". השיר נכתב על ידי נעמי שמר ז"ל בשנת 1967 על חברותם המיוחדת של זאב "זאבל'ה" עמית ז"ל - שהיה גם ידידו של אריאל שרון - ויוסף רגב.

רגב ועמית שירתו תחת שרון ביחידה 101 בצבא, בתחילת שנות ה-50, והשיר מתאר את נפילתו של חייל בקרב, במלים: "אני זוכר בקרב שלא נגמר / פתאום ראיתי איך אתה נשבר / וכשעלה השחר מן ההר / אז אותך הבאתי אל הכפר... בתוך שדה ירוק אני עובר / ואתה מעבר לגדר". פזמון השיר הוא: "ובלילות שישי / כשרוח חרישי / בצמרות שחורות עובר / אז אני אותך זוכר".

 

ללי, בתה של נעמי שמר, סיפרה בראיון ל"זמן חיפה" מרשת מעריב במאי 2010 על ההתרחשויות המצמררות סביב השיר: "כנבואה המגשימה עצמה, שש שנים אחרי כתיבת השיר, נפל זאב'לה עמית במלחמת יום הכיפורים. הדבר הנורא הזה הבהיל אותה מאוד, אבל זה דבר שקרה לה יותר מפעם אחת. במציאות של ישראל, עם המלחמות הרבות, הדבר הזה צפוי. האיש הלך למלחמה בגיל 46, לגמרי בהתנדבות. זה מצמרר, אבל זאת הארץ הזו. אלה האנשים, ובזכותם אנו חיים".

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.