תגובה לתפיסת המתנחלים? כתובת ״אש קודש, נקמה״ בכפר פלסטיני

 
עודכן 09:36 08/01/2014

אחרי שאתמול נתפסו 15 מתנחלים על ידי פלסטינים ונזקקו לחילוץ של צה"ל התרחש אירוע "תג מחיר" הלילה לא הרחק משם. אלמונים הציתו 2 מכוניות וריססו כתובות על קיר בכפר מאדמא. יעלון: "תופעת 'תג מחיר' היא טרור לכל דבר"

 
 
 
 
 

חשד לפעולת תג מחיר סמוך לשכם: שתי מכוניות הוצתו בלילה (רביעי) וכתובת נאצה רוססו בכפר הפלסטיני מאדמא סמוך לעיר. בין היתר נכתב ״אש קודש, נקמה״. המשטרה מחפשת אחר חשודים במעשה.

 

מי שדיווח על האירוע היה פלסטיני מהכפר מאדמה. מארגון "רבנים למען זכויות אדם" דווח כי המציתים לא הצליחו להביא לנזק כבד יותר לרכבים כיוון שהופתעו על ידי אותו פלסטיני, בעל מסעדה. הוא טען עוד כי בעת מנוסתם של המשחיתים הוא ניסה לחסום את דרכם והם ניסו לדרוס אותו כשברחו עם המכונית. הוא מציין כי היה נסער ומבוהל, וכי התקרית התרחשה מהר מאוד, ולכן לא הספיק לרשום את מספר לוחית הרישוי.

 

צפו בכתבה מתוך המהדורה המרכזית, על היום שאחרי (3:00)


 

שר הביטחון, משה יעלון, אמר הבוקר כי "התופעה הפסולה המכונה 'תג מחיר' היא טרור לכל דבר". "אנו פועלים ונפעל כלפי מבצעיה באפס סובלנות וביד נחושה וקשה כדי למגר אותה. מדינת ישראל לא יכולה להרשות לעצמה שמתוכה ייצאו תופעות מסוג זה: הן פסולות חוקית ומוסרית, מכערות את פניה של ישראל ופוגעות באופן קשה בהתיישבות, שתושביה הם ממלכתיים ושומרי חוק. אין כל קשר בין פורעי החוק הללו לבין ההתיישבות ואנשיה ישרי הדרך", אמר ייעלון.

 

"לא נאפשר לקבוצות שוליות, קיצוניות ואלימות להשתלט בכוח ובניגוד לחוק על קרקעות לא להן, לאיים על תושבים פלסטיניים שמעבדים את אדמותיהם ולהתנהג בשטח באופן ביריוני שמסכן את שלום הציבור ועלול להצית תבערה. נמשיך להפעיל את כל האמצעים העומדים ברשותנו כדי לסלק אותן מתוכנו", הוסיף שר הביטחון.

 

במערכת הביטחון יבדקו אם ישנו קשר בין הפעולה הלילה לתקרית החמורה אתמול בכפר כוסרה, לא הרחק משם. כ-15 פעילי ימין הוחזקו במשך שעות בפאתי הכפר הפלסטיני על ידי המון זועם,  לאחר שנכנסו למקום במטרה לפגוע ברכוש. הם צולמו כשבין היתר מופנים כלפיהם אלות ומעדרים.

 

מאות חיילים ושוטרים נכנסו אל תוך הכפר כדי לחלצם, ובצה"ל תקפו בחריפות את התנהגותם. בצבא קבעו חד משמעית שמטרת הכניסה לכפר הייתה לבצע פעולת "תג מחיר", כשרק מספר מצומצם של פלסטינים, שיצרו חוצץ בין הצדדים, מנע לינץ' של ממש בפעילי הימין.

 

 
כתובת תג מחיר בכפר מאדמא
כתובת תג מחיר בכפר מאדמא צילום : רבנים למען זכויות אדם
 
הצתת רכב בפעולת תג מחיר בכפר מאדמא
הצתת רכב בפעולת תג מחיר בכפר מאדמא צילום : רבנים למען זכויות אדם
 

בעקבות האירוע החמור הזדקקו שני מתנחלים לקבלת טיפול רפואי, כששבעה מהם נעצרו והועברו לחקירה. "היה שם לינץ'", טען פנחס בראון, אחד הפעילים שנכנסו לכפר. "זה היה קרוב לאסון. הם יכלו בקלות להיהרג שם". במערכת הביטחון הבטיחו מעצרים נוספים בקרוב.

 

האירוע החל כשפעילי הימין ביקשו לנקום בפלסטינים, בעקבות הריסה של מבנה בלתי חוקי במאחז "אש קודש" ע"י כוחות הביטחון. בניגוד לאירועים קודמים, הם הופתעו על ידי המון פלסטיני שגבר עליהם. אחד מתושבי הכפר הזעיק את כוחות צה"ל, ורק בתום משא ומתן קצר הסכימו אנשי הכפר לשחרר את הנערים החבולים.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.