מנהל "מעייני הישועה": "אם לא היה מדובר בראש ממשלה הוא לא היה מוחזק בחיים"

 
עודכן 07:35 02/01/2014

מנהל המרכז הרפואי "מעייני הישועה", הפרופסור מוטי רביד, התארח בתכנית הבוקר של אורלי וגיא בערוץ 10 והסביר על המצב הרפואי בו נמצא ראש הממשלה לשעבר, אריאל שרון, הנמצא בתרדמת מאז שנת 2006. רביד: "אם היו שואלים את שרון הוא לא היה רוצה את זה"

 
 
 
 
 

 

 

 

"הכליות קרסו ואנשים ששוכבים הרבה זמן, יש להם סיבות לקריסת כליות. לפעמים זיהומים, לפעמים אבני כליה, לפעמים לאדם בן 85 יש טרשת בעורקי הכליות. כרגע הכליות לא מתפקדות", אומר פרופסור רביד.

 

רביד הוסיף כי "רעלים מצטברים, חומצות מצטברות ומערכות מתחילות לקרוס בזו אחר זו מכיוון שהגוף שלנו צריך חילוף חומרים בסביבה כימית מאוד מוגדרת. "ברגע שזה לא קורה", ציין הפרופסור, "יש הפרעות קצב, שינויים בלחץ הדם והעמקת חוסר ההכרה אצל כאלו שלא בהכרה".

 

 
"תיאורטית אפשר להחזיק אותו בחיים. ההיגיון לא בטוח שקיים, גם לא אתית"
"תיאורטית אפשר להחזיק אותו בחיים. ההיגיון לא בטוח שקיים, גם לא אתית" צילום : רויטרס
 

"תיאורטית אפשר לחבר אותו למכונת דיאליזה ולהחזיק אותו בחיים, ההיגיון לא בטוח שקיים, אתית גם לא", אמר רביד לגבי השאלה איזו החלטה יכולה לקחת המשפחה. הוא הדגיש כי "האיש חסר הכרה, אין קשר עם הסביבה. נכון שיש פעילות מוח, אבל בין זה לבין הכרה או סבל המרחק גדול מאוד".

 

פרופסור מוטי רביד, טוען במשך שנים שכל הטיפול בראש הממשלה לשעבר מיותר. "אמרתי את זה לא פעם אחת. בוא נאמר שאם לא היה מדובר בראש ממשלה לא היו עושים את זה", אמר.  "בגיל הזה אין בישראל אנשים שמוחזקים בחיים. זה עלה למדינה לאורך שמונה השנים בין 30-40 מיליון שקל", הוא סיפר.

 

"אם היו שואלים את שרון הוא לא היה רוצה את זה אבל כיוון שמשפחתו קובעת הבנים רצו אותו בחיים וזה שיקול שלהם", אמר פרופסור רביד שהמשיך וסיפר כי לדעתו הטיפול בראש הממשלה היה לא נכון מלכתחילה.

 

"חשבתי שניתוחי המוח שעבר הם לא נכונים כי ניתוחים לניקוז של דמם מוחי לא מועילים. גם אז מה שהכתיב אתה טיפול לא היה השיקול הרציונלי אלא הלחץ המתח והרצון לעשות את הבלתי אפשרי להציל את שרון", הוא סיכם.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.