פייגלין, הגרסה המרוככת: "הייתי צריך לעבור תהליך בשלות"

 
עודכן 21:44 27/12/2013

הוא נחשב לסמן הימני של הליכוד. האיש שעמד בראש ההפגנות הסוערות נגד הסכם אוסלו, התייצב בשבוע שעבר בכיכר רבין ושר עם המפגינים ללגליזציה של הקנאביס. על הדרך הוא גם מחבק את הקהילה הגאה ואומר בחיוך: "כשאהיה ראש ממשלה, יהיה שלום". בדרך לשינוי הוא היה צריך להתגבר על מהמורות שהחיים הציבו לו, כמו אשתו שחלתה בפרקינסון ובנו שנפצע קשה בתאונה

 
 
 
 
 

מסעות הם לא דבר שונה עבור חבר הכנסת משה פייגלין. "בתור ילד ברחובות יום אחד לקחתי מימיה והגעתי לאשדוד, בכיתה א' לא ידעתי לקרוא. ברגל. בסוף המשטה החזירה אותי הביתה", הוא מספר. ובשנים האחרונות הוא הולך מרחקים ארוכים - מהאיש שהפך לסמל הימין הסוער, לזה שמנסה לגשר, לחבר ואף מתייצב להפגנה של האנשים שהיו יריביו הגדולים.

 

 

"זה קרה. זה לא משהו שתכננתי אותו, ישבתי עם יחצנים ואמרתי עכשיו אעשה כך וכך", הוא מספר על הדרך שעבר. " זה תהליך בשלוש השנים האחרונות. אני חושב שלפציעה של הבן שלי יש חלק בזה והייתה עוד נקודה, שבאה במקרה, והיא הסיפור של הקנביס".

 

בשבוע שעבר התייצב פייגלין בהפגנה בכיכר רבין ושר עם המפגינים למען לגליזציה של הקנאביס. הוא עצמו, הוא אומר, לא עישן מעולם. אבל את הנחיצות לו אצל חולים, הוא מכיר מקרוב. רעייתו, ציפי - עמה הוא בזוגיות מאז כיתה ח' - המשתמשת בה בהתמודדותה עם מחלת הפרקינסון. "רופא השיניים שטיפל באחד הילדים ראה בזווית העין ואמר לה אני חושב שאת צריכה ללכת לנוירולוג", הוא משחזר כיצד התגלתה מחלתה. "הקנאביס מקל עליה מאוד, אני רואה את זה. אני פשוט משתגע מאנשים שיודעים שזה יכול לעזור להם והמדינה לא עוזרת להם. הסיפורים הם אינסופיים. זה מטריף את הדעת".

 

אבל הקנאביס הוא לא הפלירט היחיד של פייגלין עם החילונים. כך, הוא גם מקיים פגישות עם פעילים מהקהילה הגאה. "זה תמיד בער בי, אבל היה צריך לעבור תהליך של בשלות. מהמקום של הכעס אל המקום של ההכלה", הוא אומר. היום בכנסת אני פוגש אנשים שהיה קשה לי להסתכל על התמונה שלהם. אני שובר את הראש איך לזרום עם אנשים שלא הולכים איתי מדינית, אבל מתחברים אליי בתחומים אחרים". למרות זאת, הוא מודה: "לפעמים זה בורח לי, לפעמים אני נאטם, משתגע ברגע".

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.