יחידת האלפיניסטים הוקפצה לחלץ תושבים שנתקעו בסערה

 
עודכן 15:51 15/12/2013

השלגים הכבדים באזור גוש עציון הוציאו את היחידה שלרוב ממוקמת באזור החרמון לסייע לתושבים. לוחמי היחידה, בשילוב עם כוחות רבים אחרים שפעלו באזור סייעו לפנות תושבים שנתקעו ללא חשמל, מים ושאר תשתיות. "התכוננו לסופה, אבל לא שיערנו שהשלג יתפוס אותנו בכזאת עוצמה", סיפר אחד הקצינים בגזרה

 
 
 
 
 

האלפיניסטים יצאו מהצפון. במהלך ימי הסערה נדרשו כוחות רבים של צה"ל לסייע לתושבים ולרשויות שלא היו ערוכות לכמויות השלג שהביאה עמה הסערה הגדולה. בין הכוחות הללו פעלו גם אנשי יחידת האלפיניסטים שלרוב נשארים באזור החרמון והגולן.

 

לוחמי היחידה המובחרת הוזעקו לאזור גוש עציון על מנת לסייע לתושבים שנתקעו בשל השלגים הכבדים שהגיעו לגובה של קרוב לחצי מטר. בשל השלג צירים רבים באזור הגוש נחסמו, בתים רבים נותקו מחשמל ונותרו ללא מים, גז או אספקת מזון.

 

 
שלג בגוש עציון. הלוחמים הגיעו רגלית לאזרחים
שלג בגוש עציון. הלוחמים הגיעו רגלית לאזרחים צילום : נטע בן
 

כוחות צבא רבים אחרים השתתפו אף הם בפעולות החילוץ וסייעו לתושבים לחזור לשגרת חיים. "התכוננו לסופה, אבל לא שיערנו שהשלג יתפוס אותנו בכזאת עוצמה", אמר קצין אג"ם בחטיבה המרחבית עציון. הוא הוסיף כי ההערכה ביום שישי הייתה שהשיא כבר עבר, אך זו הייתה טעות.

 

גורמים בצבא הסבירו כי הכוחות נאלצו ללכת בשלג על מנת להגיע לאזרחים שנתקעו ולחלצם. זאת מאחר והשלג חסם את דרכי הגישה לכלי רכב. הכוחות שפעלו באזור עציון חילצו כתשע נשים שכרעו ללדת. "אנחנו תשושים אבל מאוד שמחים להיות כאן", אמר רב סרן איילון פרץ, קצין האג"ם.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.