צפו: אובמה וראול קסטרו בלחיצת ידיים היסטורית

 
עודכן 14:12 10/12/2013

נשיא ארצות הברית ונשיא קובה נפגשו כשאובמה עלה במדרגות האצטדיון בדרכו להספיד את נשיא דרום אפריקה לשעבר, נלסון מנדלה. השניים לחצו ידיים והחליפו מספר משפטים במחווה חסרת תקדים, בין מנהיגי המדינות הנמצאות בנתק קרוב ל-50 שנה

 
 
 
 
 

טקס האשכבה ממנדלה מוליד מחווה חסרת תקדים. נשיא ארצות הברית ברק אובמה ונשיא קובה ראול קסטרו לחצו היום (שלישי) ידיים במהלך טקס האשכבה של נשיא דרום אפריקה לשעבר נלסון מנדלה ביהונסבורג.

 

 

האירוע ההיסטורי התרחש כאשר הנשיא האמריקני היה בדרכו אל דוכן הנואמים באצטדיון על מנת להספיד את מנדלה שהלך לעולמו ביום חמישי האחרון בגיל 95. אובמה עלה במדרגות ובירך את המנהיגים שהגיעו לטקס. כשהגיע לקסטרו, השניים לחצו ידיים ושוחחו במשך מספר שניות.

 

מדובר באירוע חסר תקדים בין שני מנהיגי המדינות שנמצאות בנתק מזה קרוב ל-50 שנה. קסטרו הוא אחיו של פידל קסטרו, מי שחולל את המהפכה הקומוניסטית בקובה בשנות ה-50 וניתק את הקשרים עם ארצות הברית. לאורך עשרות השנים האחרונות המתיחות בין המדינות הלכה וגברה.

 

לאחר שלחץ ידיים עם קסטרו המשיך אובמה ובירך גם את נשיאת ברזיל דילמה רושף. בתקופה האחרונה הידרדרו היחסים בין ארצות הברית לברזיל בעקבות החשיפה כי הממשל האמריקני נהג לעקוב אחר משרדי הממשלה בברזיל. רושף אף ביטלה ביקור מתוכנן בארצות הברית בעקבות המידע שנחשף במסגרת מסמכי המדליף אדוארד סנודן.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.