"חיזבאללה חיסל את אל-לקיס – כי היה מרגל של המוסד"

 
עודכן 15:15 07/12/2013

מקורות ביטחוניים בממשלה הלבנונית אמרו לעיתון הכוויתי "אל-סיאסה" כי שמו של בכיר חיזבאללה שחוסל השבוע עלה בחקירות שנערכו לסוכנים שעבדו לטובת ישראל. על פי הדיווח, 4 אנשי חיזבאללה עקבו אחריו וירו בו למוות בלילה שבין שלישי לרביעי. "הוא ידע היטב מי הם המחסלים והיה רגוע מאד", סיפר מקור ביטחוני

 
 
 
 
 

העיתון הכוויתי "אל-סיאסה" מדווח היום (שבת) מפי מקורות ביטחוניים ממשלתיים ומפלגתיים כי בכיר חיזבאללה, חסן אל-לקיס, שחוסל השבוע לא נרצח על ידי ישראל ולא על ידי פלוגות קיצוניים סונים, ולא על ידי אף גורם לבנוני או אזורי שניתן להמר עליו. חיסולו התבצע על ידי קבוצה מטעם חיזבאללה המורכבת מארבעה אנשים שעקבו אחריו מאז עזב את משרדו בדאחיה ביום שלישי וכן קבוצה נוספת שארבו לו במתחם מגוריו.

 

 
הלווייתו של חסן אל-לקיס, בכיר חיזבאללה שחוסל בלבנון. "המחסלים היו רגועים"
הלווייתו של חסן אל-לקיס, בכיר חיזבאללה שחוסל בלבנון. "המחסלים היו רגועים" צילום : רויטרס
 

אותם מקורות הצביעו על דוחות מודיעין צרפתיים מהחודשיים האחרונים, לפיהם בחקירות שביצעו מנגנוני הביטחון הלבנוניים עם סוכנים שעבדו לטובת ישראל ונתפסו במהלך השנתיים האחרונות, עלה שמו של אל-לקיס מספר פעמים כסוכן ישראלי. מנגנוני הביטחון הלבנוניים עדכנו בכך את חיזבאללה, אבל הוחלט להמשיך לעקוב אחריו במשך יותר משנה.

 

עיתון "אל-סיאסה" מצטט בנוסף מקור ביטחוני שאומר כי "לא הייתה חדירה ביטחונית לחיזבאללה בדאחיה, ודרך ההתנקשות באל-לקיס מצביעה על כך שהוא ידע מי הם רוצחיו טוב מאוד. הוא היה רגוע כאשר ראה אותם, וגם הם היו רגועים ולא פחדו מדבר", אמר המקור.

 

לדבריו, לא ישראל ולא הסלפים שלקחו אחריות על ההתנקשות חושבים לבצע התנקשויות בצורה כזאת - שאינה כוללת פיצוץ או התאבדות - במסגרת תנאים לא קלים מבחינה ביטחונית באזור הדאחיה בבירות.

 

 
אנשי חיזבאללה מחזיקים את תמונתו של אל-לקיס בעת הלווייתו
אנשי חיזבאללה מחזיקים את תמונתו של אל-לקיס בעת הלווייתו צילום : רויטרס
 

ישראל: "אין לנו קשר"

מקור ביטחוני אמר מיד לאחר החיסול לאתר NOW LEBANON כי אל-לקיס נסע ברכבו, מסוג ג'יפ צ'ירוקי, ליד ביתו כאשר אלמונים ירו לעברו צרור יריות. הוא נפצע, והועבר לבית החולים אל-רסול שבבירות אך שם מת מפצעיו. מקורות המקורבים לחיזבאללה מדווחים כי אל-לקיס עבד במחלקת הטכנולוגיה והתקשורת והיה לו תפקיד גדול מאוד בשיקום מערך התקשורת של הארגון לאחר מלחמת לבנון השנייה. מקורות ביטחוניים מדווחים כי הבכיר הצבאי נורה ממרחק של לא יותר משני מטרים מאקדח 9 מ"מ עם משתיק קול.

 

בישראל הכחישו את טענות חיזבאללה. "אין לנו כל קשר לאירוע. ההאשמות האוטומטיות הללו הן רפלקס מותנה של חיזבאללה. הם לא צריכים ראיות, הם לא צריכים עובדות, הם פשוט מפילים הכל על ישראל", אמר דובר משרד החוץ, יגאל פלמור.

 

שני ארגונים סונים מלבנון לקחו אחריות על האירוע. "חטיבת חופשיי הסונה של בעלבכ לוקחת על עצמה אחריות לפעולה האמיצה - ההתנקשות בבכיר במפלגת השטן, חסאן אל-לקיס", נכתב בהודעת הארגון בטוויטר, המצוטטת גם בכלי התקשורת בלבנון. הארגון השני, על פי אתר חדשות מוכר בלבנון, נקרא "תומכי האומה האסלאמית".

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.