מומחים צרפתיים: סבירות גבוהה שערפאת מת מנסיבות טבעיות ולא הורעל

 
עודכן 17:19 03/12/2013

אחרי שלפני חודש צוות חקירה שווייצרי טען כי רוב הסיכויים הם שהמנהיג הפלסטיני הורעל למוות, דוח צרפתי מעלה את הטענה ההפוכה. הדוח הצרפתי טרם פורסם באופן רשמי אך על פי הדיווחים בכלי התקשורת בצרפת הוא קובע כי ערפאת מת כתוצאה מ"זיהום כללי". מוקדם יותר היום, טען חוקר פלסטיני כי בשבועות הקרובים הוא יחשוף מי הרעיל את ערפאת

 
 
 
 
 

קרב הגרסאות סביב חידת מותו של ערפאת לא נרגע. צוות חוקרים צרפתים יפרסם בקרוב דוח שטוען כי סבירות גבוהה ביותר כי יושב ראש הרשות הפלסטינית המנוח יאסר ערפאת מת מנסיבות טבעיות ולא הורעל למוות.

 

הדוח הרשמי של צוות החקירה טרם פורסם, אך בכלי תקשורת בצרפת החלו להתפרסם חלקים ממנו. על פי הפרסומים עד כה הדוח צפוי לקבוע כי ערפאת מת כתוצאה מ"זיהום כללי" שנגרם מנסיבות טבעיות של מצבו הבריאותי ולא בשל הרעלה מכוונת.

 

 
ערפאת בימיו האחרונים. "מת מזיהום כללי"
ערפאת בימיו האחרונים. "מת מזיהום כללי" צילום : רויטרס (ארכיון)
 

ממצאים אלה עומדים בסתירה לדוח של צוות חוקרים שוויצרים שפרסמו את מסקנותיהם לפני כחודש. החוקרים טענו כי סבירות גבוהה ביותר כי ערפאת הורעל למוות ולא מת בנסיבות טבעיות ב-2004. ממצאיהם של השוויצרים תמכו בטענות שהשמיעו גורמים רבים ברשות הפלסטינית ובעולם הערבי לפיהן, ישראל היא העומדת מאחורי מותו של ערפאת.

 

מוקדם יותר היום אמר חוקר פלסטיני כי בכוונתו לפרסם בשבועות הקרובים את זהותם של מי שעומדים מאחורי הרעלתו של ערפאת למוות. החוקר, טאופיק טיראווי, שעמד בראש צוות החקירה של הרשות הפלסטינית, אמר כי הוא מבטיח שבעדכון הבא הוא יחשוף את שמות האנשים שאחראים למותו של המנהיג הפלסטיני הנערץ.

 

למרות שצוות החקירה הפלסטיני טרם הציג כל הוכחות שהן לטענותיו, טיראווי נשמע בטוח בעצמו ואמר כי הדוח שלהם יחשוף את כל "מי שתכננו, לקחו חלק ורקמו את המזימה לחסל את ערפאת". הוא הוסיף כי מדובר בישורת האחרונה של החקירה וכי בקרוב מאוד כל התמונה תתבהר.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.