קנדה לא תסיר את הסנקציות נגד איראן: "מודאגים מההסכם שנחתם"

 
עודכן 09:15 25/11/2013

ראש הממשלה נתניהו קיבל תמיכה משכנתה של ארצות הברית שהודיעה כי אין בכוונתה להצטרף להסרה של חלק מהסנקציות כחלק מההסכם שנחתם עם איראן. "אנו מלאי ספק בנוגע ליכולתה של איראן לעמוד בהתחייבויותיה לאור התנהלותה בעבר", אמר שר החוץ הקנדי ג'ון ביירד

 
 
 
 
 

קנדה מתייצבת לצד ישראל. שר החוץ הקנדי הודיע היום (שני) כי ארצו אינה מתכוונת להשתתף בהסרת של חלק מהסנקציות נגד איראן, כחלק מההסכם שנחתם אתמול. לדבריו ארצו "מודאגת מאוד מההסכם שנחתם".

 

"אנו מתכוונים להעריך את העסקה שנחתמה לא על פי ההצהרות, אלא על ידי האופן בו היא תיושם ועל ידי המידה בה אכן תתאפשר גישה למתקני הגרעין האיראנים", הסביר ביירד במסיבת עיתונאים לכלי תקשורת מקומיים.  לדבריו, ארצו "מלאת ספק" בנוגע ליכולתה של איראן לעמוד בהתחייבויותיה.

 

 
נתניהו וראש ממשלת קנדה (ארכיון). "ההסכם מדאיג"
נתניהו וראש ממשלת קנדה (ארכיון). "ההסכם מדאיג" צילום : עמוס בן גרשום / לע"מ
 

"אנו סבורים שהאופן בו איראן התנהלה בעבר והפרה הסכמות והחלטות של מועצת הביטחון מלמד כי לא ניתן לסמוך עליה גם כעת", הוא הוסיף. ביירד הבהיר כי ארצו סבורה שאיראן לא הרוויחה את הזכות "ליהנות מן הספק".

 

לפני כשנה ניתקה קנדה את יחסיה הדיפלומטים עם איראן וסגרה את שגרירותה במדינה. בנוסף היא גירשה את הדיפלומטים האיראנים שהיו בשטחה בחזרה לארצם.

 

מוקדם יותר היום התייחס יושב ראש מפלגת העבודה יצחק (בוז'י) הרצוג לסוגית ההסכם שנחתם ואמר כי ראש הממשלה בנימין נתניהו עשה טעות אסטרטגית. "הוא סתם מייצר פאניקה מיותרת, ההסכם הזה לא הביא את יום הדין", אמר הרצוג בראיון לתכנית הבוקר של אורלי וגיא.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.