ועדת הכנסת הסירה את חסינות ח"כ חזן

 
חזן דרש להוכיח את חפותו בבית המשפט (לעמ)
חזן דרש להוכיח את חפותו בבית המשפט (לעמ)
 
עודכן 11:49 26/01/2004
חדשות נענע

חזן מואשם בזיוף והפרת אמונים בעקבות מעורבותו בפרשת ההצבעות הכפולות; פנה לבג"צ בדרישה להסיר את חסינותו, לאחר סירוב הוועדה בעבר לעשות כן

 
 
 
 
 
ועדת הכנסת החליטה הבוקר (שני) להסיר את חסינותו של חבר הכנסת יחיאל חזן (ליכוד), בעקבות מעורבותו בפרשת ההצבעות הכפולות. הוועדה התכנסה לאחר שחזן פנה לבג"צ בדרישה להסיר את חסינותו, לאחר שהוועדה סירבה בדיון הקודם בעניין להסירה.

הסרת החסינות תאפשר להעמיד את חזן לדין באשמת זיוף בכוונה לקבל דבר בנסיבות מחמירות וכן במרמה והפרת אמונים. פרקליטת המדינה, עדנה ארבל, שמשמשת כיועצת המשפטית לממשלה עד לכניסת היועץ החדש לתפקידו, לא הגיעה לדיון למרות שהודיעה על כוונתה להגיע.

חזן מואשם כי הצביע פעמיים בעת אישור התוכנית הכלכלית בכנסת. 9 חכי"ם הצביעו בעד הסרת החסינות ולא היו מתנגדים. ח"כ ניסים זאב מש"ס - נמנע. בעקבות הסרת החסינות יוגש כתב האישום לבית המשפט.

חברי הכנסת שהצביעו בעד הסרת החסינות הצביעו היו"ר בר-און והח"כים דני יתום ומיכאל מלכיאור (עבודה), אלי אפללו, ענבל גבריאלי דניאל בנלולו ואהוד יתום (ליכוד), רוני בריזון (שינוי) ואבשלום וילן (מרצ).

ההחלטה להסיר את חסינתו של חזן תשפיע ככל הנראה, גם בעניינו של ח"כ מיכאל גורלובסקי, שחשוד אף הוא בפרשת ההצבעות הכפולות. הוועדה סירבה בעבר להסיר את חסינותו.