ראש עיריית נתיבות: "הרב איפרגן הוא ארגון פשיעה, לא מכיר את דומרני"

 
עודכן 08:40 11/11/2013

יחיאל זוהר הכחיש בראיון לערוץ 10 כי הוא הסתייע בעבריין שלום דומרני כדי לנצח בבחירות. "אני לא מכיר אותו ומעולם לא דיברתי איתו", הוא אמר, ותקף את חצרות הרבנים: "חלק מהן רוצות להשתלט על הממסד ועל כספי הציבור ומתנהלות כמו ארגון פשיעה"

 
 
 
 
 

ראש עיריית נתיבות, יחיאל זוהר, התייחס הבוקר (שני) לחשדות להטיית הבחירות בעירו בעקבות הטענה של המשטרה שהעבריין שלום דומרני ניסה להלך אימים על הרב יעקב איפרגן, כדי להטות את הבחירות לטובתו. "אני בקשר טוב עם הרב יורם אברג'יל ואני לא עומד במרכז הסערה. אני נבחרתי לקדנציה שישית ועברתי כבר את כל סוגי הטענות. גם בקדנציה הקודמת הוא השמיע אותן טענות", הסביר ראש העיר בראיון לתכנית הבוקר של אורלי וגיא בערוץ 10.

 

(11:24 דקות)

 

כאשר הוא נשאל מדוע הרב איפרגן, המכונה "הרנטגן", לא אוהב אותו, הוא השיב: כי אני לא מכבד אותו". "חלק מהחצרות הן ארגוני פשיעה. חצר הרנטגן היא בעצם אותו דבר כמו מרכז פשיעה ולטענתי הרב בפירוש הוא ארגון פשיעה. יש לו 90 מיליון שקל בבנק ומס הכנסה לא בודק את זה", תקף זוהר. הוא אמר כי הכסף בא מקרקעות שהמדינה העניקה לו. "הוא עבריין בנייה סדרתי. אני עומד בראש ועדת הבנייה ויכול להכיד שהוגשו נגדו אישומים", ציין ראש העיר.

 

הרב איפרגן הוא אישיות דתית נחשבת בקרב עשירי ישראל. "צריך לשאול אותם מדוע שועי הארץ באים אליו, אבל בעיר עצמה הוא לא המילה האחרונה במערכות הבחירות. הוא השקיע הרבה כסף ולא הצליח להזיז אותי", אמר זוהר. "אני בניגוד אליו בוגר ישיבה ואני יודע מה זה הלכה. רב לא יכול להכריז בוקר אחד שהוא רב, ולו אין הסמכה לכך", הוא הוסיף.

 

הוא נשאל מדוע מי שעצור בפרשה הוא הרב אברג'יל ולא "הרטנגן". מי שהגיש את התלונה זה הרב איפרגן, ובעולם החרדי לא נהוג להגיש תלונה לבתי המשפט. אני לא אומר שהחצר של הרב אברג'יל נקייה", אמר זוהר. "אני לא מחזיק ומהם ולא מאמין בהם, אף אחד לא קם לתחייה מהברכות שלו ואולי רק מתו מהברכות שלו", המשיך ראש העיר לתקוף את הרב איפרגן.

 

 
שלום דומרני בבית המשפט. "הופתעתי מעוצמת הבורות של התקשורת"
שלום דומרני בבית המשפט. "הופתעתי מעוצמת הבורות של התקשורת" צילום : חדשות 10
 

"אני לא חושש מאיש. בניגוד לדומרני אמרתי שאני לא מכיר את האיש. לא נפגשתי ולא דיברתי איתו אפילו בטלפון. בניגוד לבאבות, שמקבלים טיפוסים כמו האיש הזה אני לא קיבלתי אותם" ,המשיך זוהר לתקוף. "הופתעתי מעוצמת הבורות של התקשורת שהדביקו לי פתאום את דומרני. אני לא מכליל, אבל חלק מאותן חצרות רבנים רוצים להשתלט על הממסד ועל כספי הציבור", הוא סיכם.

 

מנגד, עורכת הדין ליה פלוס, מצוות ההגנה של דומרני, אמה כי "יושב כאן אדם מכובד, ראש עיר בישראל, ומכחיש קשר עם דומרני ועם הרבנים. זה סקסי להגיד ששלום דומרני ואנשיו הגיעו כדי להשפיע", היא אמרה וציינה כי אי אפשר להתעלם מהעיתוי שבו דומרני נעצר כמו מזה במעצרם של אחרים.

 

"באו לשופט ואמרו לא שראש עיריית נתיבות בקשר ישיר או עקיף וניסו להטות את הבחירות עם ראש ארגון פשע. אין בזה דבר או חצי דבר. דומרני הוא אישיות בזכות עצמו וזכותו ללכת לכל רב שירצה. אנחנו לא יודעים מה כתבו בדוח הסודי ויש פופוליזם במעצר אדם שמוגדר יעד מרכזי כאשר ישנם פיצוצים", היא אמרה.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.