קרוב ל-1,500 יצירות אמנות שנגנבו על ידי הנאצים נמצאו במינכן

 
עודכן 19:24 03/11/2013

אוסף עצום ובו יצירות אמנות של כמה מהציירים הגדולים בתולדות האנושות, נמצא על ידי הרשויות בגרמניה. האוצר האמנותי הנדיר נמצא במקרה כשרשויות המס בגרמניה פתחו בחקירה כנגד בנו של סוחר יצירות אמנות ממינכן. במסגרת חקירת החשד לעבירות המס נעשה חיפוש בביתו של החשוד והיצירות הנדירות נמצאו. ההערכה היא כי מדובר ביצירות שהנאצים החרימו מיהודים או שראו בהן כנחותות. בין האמנים שציוריהם נמצאו: פיקאסו, מאתיס ושאגאל

 
 
 
 
 

אוצר אומנותי שהוחרם על ידי הנאצים נמצא במינכן. רשויות החוק בגרמניה מצאו אוצר אמנותי של כ-1,500 יצירות אמנות נדירות שנעלמו בימי השלטון הנאצי. על פי הדיווח ברשת BBC הבריטית היצירות כוללות בתוכן עבודות של כמה מהציירים הגדולים ביותר אי פעם.

 

על פי ההערכה, מדובר ביצירות שהחרימו הנאצים בתקופת שלטונם בשנות ה-30 ושנות ה-40. ההערכה היא כי מדובר ביצירות שהנאצים החרימו מבעליהן היהודים או שהיה מדובר בעבודות שנחשבו נחותות בעיני ראשי המשטר הרצחני והוחלט להעלימן מעין הציבור הגרמני.

 

 
ציור של פיקאסו. הנאצים רצו להעלים את היצירות
ציור של פיקאסו. הנאצים רצו להעלים את היצירות צילום : חדשות 10
 

מקוריותם של היצירות עדיין נבחנת על ידי מומחים לאמנות, אך בין היצר נמצאו בשלל גם ציורים של פיקאסו, מאתיס ושאגאל. מרבית העבודות שנמצאו באוצר מוגדרות כאמנות מודרנית, זרם שהנאצים סלדו ממנו וסברו כי הוא מנוון את המחשבה של אזרחי גרמניה. אם אכן יתברר כי היצירות הן מקוריות, המומחים העריכו כי שוויו של האוצר ייאמד בכ-846 מיליון יורו.

 

אך הפרט המדהים ביותר הוא כנראה האורח המקרי לחלוטין בו נמצא האוצר האמנותי הנעלם. לפני קרוב לשנתיים פתחו רשויות המס בגרמניה בחקירה כנגד בנו של סוחר אמנות שחי במינכן ונחשד בהעלמת כספי מסים. בשל החשדות, הוציאו החוקרים צו חיפוש והגיעו לביתו של החשוד.

 

הם אמנם הגיעו על מנת למצוא מסמכים שיפלילו אותו ויעידו כי הוא אכן ביצע את העבירות המיוחסות לו, אך נדהמו עוד יותר כשגילו את היצירות. בחקירה הודה החשוד כי הוא הסתיר את היצירות בחדרים בבית ומדי פעם כנזקק לכסף נהג למכור אחת מהן.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.