בעקבות כתב האישום: ניסו שחם פוטר מהמשטרה

 
עודכן 18:04 28/10/2013

המפכ"ל והשר לביטחון פנים החליטו לקבל את המלצת גורמי המשמעת במשטרה ולסיים רשמית את תפקידו של הקצין הבכיר המואשם בעבירות מין בשוטרות. "לא ניתן למקרה זו או אחר - חמור ככל שיהיה – להכתים ציבור שלם ומסור של 30,000 שוטרים", אמר דנינו

 
 
 
 
 

מפקד מחוז ירושלים במשטרה לשעבר, ניצב ניסו שחם, פוטר היום (שני) מהמשטרה, בעקבות כתב האישום שהוגש נגדו בגין עבירות מין בשוטרות. "לא ניתן למקרה זו או אחר  - חמור ככל שיהיה - להכתים ציבור שלם ומסור של 30,000 שוטרים", אמר המפכ"ל, יוחנן דנינו.

 

"ניצב שחם הינו קצין עתיר ניסיון וזכויות בארגון שכיהן בשורה של תפקידי ליבה ופיקוד וזכה לאותות הערכה והצטיינות", נמסר מהמשטרה. "עם זאת נוכח חומרת האישומים המיוחסים לו בכתב האישום, פיטוריו הם מחויבי המציאות". שחם שהה עד היום בחופשה ללא תשלום. אם יורשע, ידונו במשטרה על נטילת זכויות המגיעות לו.

 

 
ניסו שחם. . "האירועים המתוארים בכתב האישום אינם מייצגים נורמות בארגון"
ניסו שחם. . "האירועים המתוארים בכתב האישום אינם מייצגים נורמות בארגון" צילום : חדשות 10
 

במהלך חודש אוגוסט, אחרי שהתפרסמו החשדות נגדו, ביקש שחם לפרוש פרישה מוקדמת, אולם דנינו לא נעתר לבקשתו. לפני כשבוע וחצי, לאחר הגשת כתב האישום, שחם ביקש שוב לפרוש, תוך ויתור על החופשה המגיעה לו. גם הפעם המפכ"ל סירב.

 

עם הגשת כתב האישום, הודיעו במשטרה לניצב שחם כי הוא מועמד לפיטורים. הקצין הבכיר ויתר על עריכת שימוע בעניינו. גורמי המשמעת והיועץ המשפטי של המשטרה המליצו על פיטוריו והמפכ"ל והשר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', קיבלו את ההמלצה.

 

"עם הגשת כתב האישום נשמעו בכלי התקשורת השונים טענות אודות נורמות התנהגות פסולות בארגון", אמר המפכ"ל בישיבת סגל הפיקוד הבכיר. "האירועים המתוארים בכתב האישום, הרצף, העוצמה, פערי הדרגות וכלל הנסיבות אינם מייצגים נורמות בארגון, ולא קרובים לכך. זו לא הייתה מעולם נורמה במשטרת ישראל ולעולם לא תהיה", הבהיר דנינו.

 

מעשים מגונים והטרדה מינית של שמונה שוטרות

כתב האישום מייחס לשחם עבירות של מרמה והפרת אמונים, מעשים מגונים והטרדה מינית של שמונה שוטרות. על פי כתב האישום, שהוגש לבית משפט השלום בירושלים, שחם נהג לקיים יחסי מין עם שוטרות שהיו תחת פיקודו.

 

המחלקה לחקירות שוטרים טוענת כי שחם ניהל קשרים עם שוטרות זוטרות בכל תפקיד אותו מילא במשטרה. לעתים המפגשים המיניים התקיימו ברכב, לעתים במשרדו ובתחנות משטרה ואפילו בבית אמו.

 

מעבר לקשר המיני האסור, הפרקליטות טוענת כי שחם לא נמנע מלעסוק בענייניהן של אותן שוטרות, לרבות קידומן בתפקיד. הוא אף פעל להציב אותן בתפקידים שיאפשרו את המשך הקשר המיני.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.