חיי נצח? גילויים חדשים בדרך לאריכות ימים

 
עודכן 21:45 21/10/2013

רבים המחקרים והגילויים הרפואיים שעוסקים בשאלה שמטרידה את האדם משחר ימיו, איך אפשר לחיות חיי נצח. המדענים מאמינים שבשנים הבאות יוכל האדם הממוצע להגיע לגיל 120 לפחות ומסתמכים על גילויים שונים, מאיתור הגן שמוביל להזדקנות ועד הדפסה במדפסת תלת מימד של איברי אדם להחלפה

 
 
 
 
 

לפי המסורת חיי נצח היו פעם מנת חלקם של בני באדם בגן עדן. אבל אז אדם וחוה הסתכסכו עם הבוס והפכו לבני תמותה רגע לפני שזה קרה הם הספיקו לטעום מעץ הדעת ומאז מחפשים בני האדם את הדרך חזרה לחיי נצח.

בתוך מאה שנים הוכפלה תוחלת החיים של בני האדם מ-40 ל-80 חוקרים רבים מאמינים שהרפואה העתידנית מסוגלת להביא אותנו ל-1000 שנות חיים.

 

על הגילוי הזה זכו חוקרים ישראלים מאוניברסיטת בר אילן להכרה בינלאומית הם הצליחו לגלות את הגן שמאריך את תוחלת החיים של יונקים. את הגן הזה החדירו לעכברי המעבדה והתוצאות בעיכוב הזקנה היו מדהימות. זהו בינתיים הטיפול היחיד שהוכיח את יעילותו בהארכת חיים. האתגר הבא של החוקרים הוא להפוך את הידע המצטבר הזה לתרופות שיאריכו את חיינו.

 

בעוד מחקר שממוביל את חזית החיפוש אחר הגן שיבטל את ההזדקנות נעשה בבית החולים הדסה שבירושלים. פרופסור נרי לאופר גילה שלנשים שנכנסו להריון בצורה טבעית בגיל מאוחר יש גן נגד הזדקנות.

 

"נשים שמביאות ילד לאחר גיל 45 מתנגדות למגמה הכללית הזאת שנכונה לכלל האוכלוסייה והן חיות יותר", אומר הפרופסור, ראש המחלקה לגניקולוגיה ומיילדות בבית החולים. הממצאים של פרופסור לאופר מתיישבים עון נתונים שנאספו בישראל לאורך יותר משלושה עשורים ומצביעים על כך ששיעור התמותה יורד כאשר הפוריות היא גדולה.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.