מיוחד: יומנו האישי של הרב עובדיה יוסף

 
עודכן 22:01 09/10/2013

מנהיגה הרוחני של תנועת ש"ס, שמת ביום שני האחרון, ניהל במשך שנים ארוכות יומן אישי ובו תיעד את קורותיו. ביומן נמצאים רגעי השפל, לאחר שסולק בפועל מעמדת הרב הראשי, וגם הימים בהם הצליח להביא את ש"ס לשיא כוחה הפוליטי. הרב עובדיה התייחס גם לפסקי הדין המפורסמים ומעוררי המחלוקת שלו, בין השאר פסק הדין המפורסם, שטחים תמורת שלום: "אמרנו שאנחנו בעד שלום בכל מחיר"

 
 
 
 
 

מיוחד: קורות חייו של הרב עובדיה יוסף דרך יומנו האישי. לאורך שנים ארוכות, ולאורך העליות והמורדות בחייו הציבוריים, ניהל הרב עובדיה יוסף, שמת ביום שני האחרון, יומן אישי. קטעים נדירים מתוך היומן התפרסמו הערב (רביעי) במהדורה המרכזית של חדשות 10.

 

 

היומנים האישיים של הרב מספקים הצצה נדירה לזווית האישית שלו לאירועים מכוננים ומשמעותיים בקריירה הציבורית שניהל לאורך עשרות שנים. ניתן למצוא שם את הרגעים הקשים משנות ה-50 בירושלים, אז נאלץ להתמודד עם ביקורת קשה וגינויים מצד מתנגדיו הדתיים.

 

"כל תלמיד חכם שהוא גדול בתורה, רבים קמים ורודפים אחריו על לא חמס בכפו", כתב הרב עובדיה ביומנו ב-1952. הוא מתאר שם כיצד היה התלמיד המוכשר ביותר תלמידי חכמים וקיבל שבחים בפני הרבנים הראשיים.

 

בשנים המאוחרות התייחס הרב עובדיה לביקוריו אצל מנהיגי אירופה, ראש ממשלת בריטניה טוני בלייר ונשיא צרפת ז'אק שיראק. בדברים שכתב על ביקורו בארמון האליזה התייחס הרב עובדיה גם לפסק הדין המפורסם שלו בנוגע לפינוי שטחים תמורת שלום.

 

"כבוד הנשיא ידע שאני נתתי פסק דין למען השלום. הזהירו אותנו ואמרו שהבוחרים שלנו עתידים לבגוד בנו. ענינו ואמרנו כי אנו למען השלום בכל מחיר", תיאר הרב התרחשות מתוך הביקור בצרפת. "אז השתתק הנשיא והתחיל לשבח את ש"ס שעוזרת לראש הממשלה בתהליך השלום", הוא הוסיף.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.