הפלסטינים טוענים: מתנחלים משבי שומרון עקרו 100 עצי זית

 
עודכן 10:19 05/10/2013

בסוכנות הידיעות "מען" דווח כי מטעי זיתים נהרסו ליד הכפר דיר שראף שבאזור שכם. בימים אלה מתחילה עונת מסיק הזיתים. פרנסתן של משפחות רבות ברשות הפלסטינית תלויה כמעט לחלוטין במטעי הזיתים

 
 
 
 
 

הפלסטינים טוענים הבוקר (שבת) כי מתנחלים עקרו כ-100 עצי זית ליד הכפר דיר שראף, שבאזור שכם. על פי הדיווח בסוכנות הידיעות הפלסטינית "מען", תושבים משבי שומרון ביצעו את המעשה.

 

בימים אלה מתחילה עונת מסיק הזיתים. פרנסתן של משפחות רבות ברשות הפלסטינית תלויה כמעט לחלוטין במטעי הזיתים. הפלסטינים דיווחו עוד כי אתמול מתנחלים תקפו תושב הכפר ג'מעין, עבדול רחמאן עוואד, וגירשו אותו מאדמתו באיומי נשק.

 

הפלסטינים טענו ביום חמישי האחרון כי מתנחלים הציתו כרם באזור חברון. האש, על פי הדיווח, חיסלה דונמים רבים של המטע.

 

ביום ראשון שעבר נעצרו ארבעה צעירים יהודים בירושלים לאחר שנתפסו כשהם מנפצים מצבות בבית הקברות הנוצרי במתחם קבר דוד. שוטרי סיור מרחב דוד הבחינו בארבעה כשהם ניפצו את המצבות באמצעות אבנים גדולות ונמלטו מהמקום. השוטרים החלו במרדף אחריהם וכעבור זמן קצר הצליחו לתפוס אותם. הארבעה, כבני 17 עד 26 לומדים כולם בישיבת התפוצות בהר ציון.

 

לאחר שנעצרו ונלקחו לחקירה על ידי השוטרים התברר כי שניים מבין ארבעת החשודים משתייכים לקבוצה של "נוער גבעות" והורחקו משטחי יהודה ושומרון בשל מעשים קודמים. הם שוחררו מחוסר ראיות.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.