הון ליין: כך תגייסו כסף ברשת למיזם החדש שלכם

 
עודכן 21:34 28/09/2013

בשנים האחרונות לא מעט יזמים ללא כסף נוטשים את הבנקים ופונים למימון הרעיונות שלהם באינטרנט. דיויד ברוזה ביקש מהמעריצים תרומה, תרצה אריאל מימנה את המופע לזכרו של מאיר ואפילו אורחן מטיילים הוקם בעזרת הרשת בג'יסר א-זרקא. "זו תופעה שצוברת תאוצה כמו כדור שלג", הסביר חוקר ויועץ בתחום מימון המונים

 
 
 
 
 

החגים מאחורינו וזה הזמן להפשיל שרוולים ולהסתער על שנה חדשה. אם החלטתם לצאת ליוזמה עסקית חדשה ועכשיו אתם שוברים את הראש איך לגייס את הכסף הדרוש לכך שימו לב לשיטת גיוס הון חדשה שצוברת בשנים האחרונות אוהדים רבים והיא מנוהלת רובה ככולה דרך האינטרנט. קוראים לזה גיוס רישתי. ומדובר בשוק בינלאומי שמגלגל נכון להיום מיליארדי דולרים בשנה.

 

(11:13 דקות)

 

נטע חנין, עורכת דין לשעבר ממושב אביאל, הצטרפה לאחמד ג'וחא מג'יסר א-זרקא והשניים החליטו יחד להקים אורחן למטיילים על שביל ישראל. אבל רק דבר אחד היה חסר להם, כסף. "אנחנו צריכים בערך 100 אלף שקל כדי להחיל ולשרוד את החודשים הראשונים", אמרה חנין. שקל אחר שקל הם אספו מאנשים שלא ראו מעולם, בתמורה לשירותים שהם יתנו להם כשהעסק יפעל.

 

"מדובר בתופעה שלא רק שאי אפשר להתכחש אליה, היא כמו כדור שלג, תופסת תאוצה", הסביר דן מרום, חוקר ויועץ בתחום מימון המונים. כך אספו יוצרי הסרט "ורוניקה מארס" את הכסף למימון הסרט שלהם לאחר שהאולפנים בהוליווד דחו אותם.

 

גם הישראלים בישראל הבינו את העסק. דיוויד ברוזה העדיף לבקש כסף מהמעריצים שלו במקום מהאולפנים וגם הקלע סרגיי ריכטר מימן ככה את ההשתתפות באולימפיאדה. אתרים ישראליים ויהודיים ברשת מאפשרים להציג את המיזם שלכם וככה לזכות במימון. כל יזם מציג את מספר הכסף הדרוש לו ואת פרק הזמן לו הוא זקוק וככה הגולשים יכולים לסייע למי שמוצא כן בעיניו.

 

גם תרצה אריאל, שנאבקת כבר 14 שנים להרים את המופע השנתי לזכרו של מאיר, פנתה לאינטרנט. יחד עם בתה שירז הם ביקשו 400 אלף שקלים בתוך חודש וחצי. "תוך שלוש שעות היו שם 15 אלף שקל", מספרת הבת. כל משקיע קיבל בתמורה לכספו כרטיס למופע.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.