מבוכה לנתניהו: המדינה הבהירה לבג"ץ כי אין כוונה לאכלס את בית המכפלה בחברון

 
עודכן 16:06 24/09/2013

בתשובה לעתירת פלסטינים, הטוענים לבעלות על המבנה השנוי במחלוקת, הדגישה המדינה כי ראש הממשלה לא מתכוון להעביר את הבעלות עליו למתנחלים. "ראש הממשלה הביע עמדה התומכת באכלוס המבנה, אך ורק בכפוף להוראות כל דין", כתבה הפרקליטות. לפני יומיים נתניהו הודיע כי יפעל לאכלוסו המיידי של הבית

 
 
 
 
 

בניגוד להצהרתו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שיפעל לאכלוסו המיידי של בית המכפלה בחברון, לאחר הריגתו של סמל גיל קובי לפני יומיים, המדינה הבהירה היום (שלישי) לבג"ץ כי אין כרגע כל כוונה כזו. "ראש הממשלה הביע עמדה התומכת באכלוס המבנה, אך ורק בכפוף להוראות כל דין", כתבה הפרקליטות.

 
"בית המכפלה" בחברון. "ישראלים אינם שוהים במבנה"
"בית המכפלה" בחברון. "ישראלים אינם שוהים במבנה" צילום: רויטרס

"ישראלים אינם שוהים במבנה כעת וגורמי הצבא הונחו לשמור על הסטטוס-קוו ולמנוע אכלוס המבנה", הבהירה המדינה, בתגובה לעתירת פלסטינים הטוענים לבעלות על המבנה. "עמדת המדינה הינה כי אין כוונה לאשר את אכלוס המבנה בטרם השלמת ההליכים".

 

ביום ראשון בלילה הצהיר נתניהו כי "מי שינסה לעקור אותנו מעיר אבותינו ישיג את ההפך. נמשיך ביד אחת להילחם בטרור ולפגוע במחבלים, ונמשיך ביד השנייה לחזק את ההתיישבות". כעת נראה שלהצהרה לא נלוותה בדיקה רצינית של ייתכנות המהלך.

 

המתנחלים טוענים כי רכשו את הבית כדין, אולם המנהל האזרחי קבע כי נפלו פגמים בעסקה. בעליו הפלסטיני של הבניין טוען כי לא הסכים למכור אותו.

 

בחודש אפריל 2012 פונה המבנה מתושביו היהודים, לאחר שהמנהל האזרחי הוציא למתנחלים צו פינוי. לפני תום פרק הזמן שהציבה מערכת הביטחון לדיירים, ניסו פעילים, חברי כנסת ושרים מהימין להפעיל לחץ על ראש הממשלה על מנת למנוע את הפינוי. למקום הגיעו גם שרים וחברי כנסת רבים מהימין להביע תמיכה בדיירים, בהם גם שר התחבורה, ישראל כץ, וחברת הכנסת ציפי חוטובלי.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.