בלעדי: השר אריאל מתפלל בהר הבית בניגוד לאיסור המשטרה

 
עודכן 20:48 11/09/2013

ההנחיה המפורשת של משטרת ישראל, האוסרת על יהודים להתפלל במתחם הר הבית, לא מנעה משר השיכון לעשות זאת ולעורר את כעסם של אנשי הווקף במקום. הסיור נערך בהשתתפותו של מועמד הבית היהודי למועצת העיר ירושלים

 
 
 
 
 

(2:02 דקות)

שר השיכון, אורי אריאל, מכיר היטב כל סנטימטר ברחבה המקיפה את כיפת הסלע בירושלים. כבר שנים שהוא מבקר בהר הבית וגם שומע באופן קבוע את הנחית המשטרה המפורשת, האוסרת על תפילת יהודים במתחם בשל המתיחות הרבה שהיא יוצרת. הבוקר (רביעי) עלה אריאל שוב להר הבית, וכשהוא תחת אבטחת המשטרה וליווי צמוד של אנשי הווקף המוסלמי, הוא גם התפלל.

 

בתיעוד הבלעדי שפורסם במהדורה המרכזית של חדשות 10, נראה איש ווקף מזעיק למקום שוטר. את הסיור ערך שר השיכון ביחד עם דב קלמנוביץ', מועמד "הבית היהודי" למועצת העיר ירושלים. התפילה שנשא, ברכת הכהנים, עלתה כבר לרשת כשהוא עצמו משמש הפרזנטור שלה.

 

המתיחות סביב הר הבית נמשכת כבר זמן רב ולמעשה מעולם לא פסקה. רק בשבוע שעבר פרצה המשטרה למתחם בעיצומו של החג, כשמוסלמים החלו ליידות אבנים במקום ולהפר את הסדר. בדרך קבע כל סיור של קבוצה יהודית במקום גורר התנפלות של אנשי דת מוסלמים, שטוענים כי ישראל מתכוונת להרוס את המסגדים באזור.

 

האירוע הבוקר סביב התפילה של השר אריאל הסתיים בשלום, אולם נראה כי המתיחות בין יהודים למוסלמים הופכת כל תפילה שכזו לאירוע בעל פוטנציאל נפיץ במיוחד, ומחזקת את הפעילים הדורשים חופש פולחן במקום הקדוש ביותר לעם היהודי.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.